Okey oyna
mercedes start error hatası.jpg
MERCEDES VİTO Viano Start Error Hatası Çözümü
Merhaba değerli forum üyeleri bu günkü konumuz mercedes vito viano ve tüm serilerinde olan bir start error hatası ile ilgili bilgilendirme sağlıyacağım. Öncelikle mercedes viano, vito vs aracınız var ve bu aracınız çalışmıyor. Kontağa anahtarı taktınız ve kilidi açmıyor veya hutta kontağa anahtarı taktınız direksiyon kilidini açtı ama yine olmadı. Sırasıyla simdi çözümlerine gidelim.
Yolda kaldınızı düşünelim panik yapmanıza hiç gerek yok sakin ve soğuk kanlı olmalısınız.
İlk aşamamız acil olarak arabanın çalışması değilmi Önce aracınızdan inin ve akü başlarını çıkartıp tekrar takın. Sonra kontağı açın her açtığınızda ekranda start error hatası verecektir. Üçüncüye kontağınızı açın ve aracınız çalışacaktır. Aracınız yinemi çalışmadı hiç kuşkulanmayın kontak bağlantı kablosunun soketini çıkarın 3 saniye bekleyip tekrar takın kontağı açın yine start error hatası verirse ucuncu denemenizde çalışacaktır.
Sonraki aşamamız güzel bir ustaya götürmek olacaktır. İşin ehli olan elektrik ve elektronikçiler hemen hemen hepsi ben yaparım diyeceklerdir. Sakın ola sakın buna düşmeyin takibide işini düzgün yapan hakkını veren ustalarımıza asla lafım yok fakat çoğu sanayideki ustalara bakınca para gelsin ama problemi düzeltmek yok bu konuda iki ay boyunca usta araştırıp ve sorunun kaynağını net bir şekilde bulabilmek adına 2 ayda sorunun tam kökünü bulmuş olduk. Size anahtar bozuk derler yok anahtarın lazeri bozuk derler yok kontak bozuk derler kontağı değiştir derler vay efendim beyinden derler sakın aldanmayın aldırış etmeyin. Çünkü bu araçlar beyinli araç olup otomatik bir sistem düşünün kendini öyle ayarlıyor. En ufak parçasında bişey olsun kendini hemen kapatıyor. Bu tür durumlarda soğuk kanlı yaklaşarak olaya tez canlı olmanıza gerek yok. Panik yapmayın yukarıdakileri denediniz kontak dönmüyor direksiyon kilidini açmıyor sert bir cisimle bir eliniz kontakta diğer eliniz ile direksiyonun altında bulunan kontak kilidine bir kere vurarak direksiyon kilidi açılacaktır. Böylelikle kilit açılma sorunu ortadan kalkacak fakat siz kontağı kapattığınızda tekrar kontak kilidi kilitlenecek aynı durum olacaktır. Şimdi sorunun ana nedenine ve çözümüne geliyoruz. Ana haberleşme parçası olan ufak bir plastik parça içinde 10 a yakın tel bulunuyor ve bunun zamanla eskiyerek veya aşınma meydana gelmesinden dolayı motor ile kontak arasında iletişim sağlıyamadığından dolayı bu olay başınıza geliyor. Bu tür durumda sizlerde parçayı alarak kendiniz dahi bu problemi çözebilirsiniz.
 
Üst