Neler yeni

Hoşgeldiniz ! Wmaster Forum | Dünyan'ın En iyi Webmaster Paylaşım Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

En Uygun Asfalt Hangisidir?

Okey oyna

nullsix

Üye
24 Eki 2022
90
0
6
adana
En Uygun Asfalt Hangisidir?

Bir alan için en uygun asfaltı seçmek söz konusu olduğunda, mevcut olan farklı asfalt türlerini göz önünde bulundurmak önemlidir. Kullanılan en yaygın asfalt türleri sıcak karışım asfalt (HMA), ılık karışım asfalt (WMA) ve soğuk karışım asfalttır (CMA).

Sıcak karışım asfalt, agrega ve bitümün ısıtılması ve ardından bir bağlayıcı oluşturmak üzere karıştırılmasıyla elde edilen bir karışımdır.

Ankara asfalt genellikle önceden hazırlanmış bir emülsiyondan veya işlenebilir bir kıvam oluşturmak için az miktarda su ile karıştırılan hazır bir malzemeden oluşur.

Hangi Makineler Kullanılır

Asfalt söz konusu olduğunda, üretimi ve uygulaması için kullanılabilecek çeşitli makineler vardır. Kullanılan makinenin türü, kullanılan asfaltın türüne bağlıdır.

Üç Ana Asfalt Türü Vardır

Sıcak karışım asfalt, soğuk karışım asfalt ve modifiye bitüm.

Sıcak karışım asfalt; asfalt finişerleri, asfalt silindirleri ve asfalt distribütörleri bulunur.

Emülsiyon bazlı asfalt olarak da bilinen soğuk karışım asfalt geçici onarım ve bakım için kullanılır ve kullanılan makineler sıcak karışım asfalt için kullanılanlarla aynıdır.

Modifiye bitüm, bu tür asfaltı uygulamak için kullanılan makineler arasında bir asfalt karıştırma tesisi, bir asfalt serme makinesi ve bir asfalt finişeri bulunur. Daha fazlası için Ankaraasfalt.com.tr sitesiniz ziyaret edin.
 
Üst Alt