Araç Kantar Çeşitleri

Okey oyna

benaykt

Üye
25 May 2022
286
4
18
istanbul
Site Adı: Weilo
Site Adresi: Weilo.com.tr
Site Konusu: Araç tartım ürünleri, loadcell ve dahası

Merhabalar. Kantar ihtiyaçlarınız için hoş geldiniz. Öncelikle araç kantar çeşitleri nelerdir? Sizler için kısaca bahsedelim. Her aracın bir yük taşıma limiti bulunur. Standart otomobillerde dahi mevzuat gereği ayrı ayrı limit bulunmaktadır. Örneğin, aracın olması gereken maksimum ağırlık 1.300kg gibi. Lojistik sektörü için genel olarak denetimler daha sıkıdır. Bu sebepten dolayı kamyon ve tırlar günümüzde sık denetime tabi tutulur. Tırlar günümüzde tır kantarı, kamyonlar kamyon kantarı, taşıtlarsa taşıt kantarı aracılığıyla tartılmaktadır. Bu tartım işlemlerinin arka planında son derece ince hesaplar yapılmakta, işlemlerin doğru bir şekilde gerçekleşebilmesi adına özel ürünler kullanılmaktadır. Örneğin tartım indikatörü gibi.

logo.svg

Araç Kantar Çeşitleri Nelerdir?

Her araç tipi için farklı kantar çeşitleri bulunmaktadır. Örnek olarak, bir taşıt kantarında tırın ağırlığını hesaplamak mümkün değildir. Tır kantarları, 60 tonluk kantar ve 80 tonluk kantar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kamyon kantarı ise 10 tonluk kantar ve 30 tonluk kantar olarak ikiye ayrılır. Araç kantar çeşitleri aks kantarı, tır kantarı, kamyon kantarı, taşıt kantarı şeklinde örneklendirilebilir.

Araç Kantarları Nasıl Alınır?

Peki araç kantarları nasıl satın alınabilir? Türkiye'nin en iyi araç kantarı satış firmalarından bir tanesi weilodur. . Tercih edilebilecek en iyi firmalardan bir tanesi Weilo yani weilo.com.tr ‘dir. Firma aracılığıyla ayrıca yük hücresi (loadcell), tartım indikatörleri, elektronik baskül çeşitleri gibi daha pek çok ürünü bulabilir, inceleyebilir, iletişime geçerek güvenle satın alabilirsiniz.