Google Arama Konsolu

Okey oyna

Master

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
11 May 2022
161
3
18
Google Arama Konsolu

Başlarken
Başlamak için siteniz için bir Search Console profiliniz olduğundan emin olun. Google Analytics hesabınıza giriş yaptıysanız, https://www.google.com/webmasters/tools/ adresini ziyaret edin.

Bir profiliniz varsa, mülkünüzün veya mülklerinizin Search Console ana sayfanızda listelendiğini görürsünüz. Siteniz orada listelenmemişse, “Mülk Ekle” düğmesini tıklayın ve görünen kutuya sitenizi girin.

Mülk Ekle

Oradan, sitenin sahibi olduğunuzu doğrulamak için birden fazla yöntemden birini kullanmanız gerekecek.

Bir Google Arama Konsolu Mülkünü Doğrulayın

Hesabı kurmayı ve web sitesini doğrulamayı bitirdikten sonra, verilerin doldurulması için birkaç gün beklemeniz gerekecek. Kurulum yaparken ve veri toplamaya başladıktan sonra aşağıdaki iki noktayı unutmayın.

İlk olarak, GSC, gereksiz ana bilgisayar adlarını ve protokollerini farklı şekilde ele alır. GSC, bir web sitesinin www ve www olmayan versiyonunu iki ayrı profil olarak görür. Aynı şey http ve https için de geçerlidir. Bunu göz önünde bulundurarak, profilinizi alan adınızın standart sürümüyle ayarladığınızdan emin olun. Aksi takdirde, analizinize başladığınızda büyük olasılıkla eksik verileri gözden geçireceksiniz.

İkinci olarak, şu anda GSC'nin geçmiş verileri 90 günlük bir pencerenin ötesine taşımadığını unutmayın. Geçmiş performansı değerlendirmek ve verileri karşılaştırmak için yalnızca 90 gün geriye gidebilirsiniz. Bu nedenle, verileri her çeyrekte dışa aktarma alışkanlığını edinmek iyidir. Bu şekilde, 6 ay, bir yıl veya daha fazla geriye gitmeniz gerekirse, o verileri kaydetmiş olursunuz.
 

Benzer konular

Üst