Neler yeni

Hoşgeldiniz ! Wmaster Forum | Dünyan'ın En iyi Webmaster Paylaşım Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Bilişim Hukuku Kapsamı

Okey oyna

Master

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
11 May 2022
155
3
18

Bilişim Hukuku Kapsamı​

Bilişim hukukunun temelini internet hukuku, ifade özgürlüğü ve gizlilik kavramları oluşturur. Bu kapsamda bilişim hukukunu İnternet Hukuku ve Bilgi Teknolojisi Hukuku olarak iki ana başlıkta incelemek mümkündür.

İnternet Hukuku; internet kullanırken meydana gelen hukuki meselelere bakar. İnternet kullanımının çerçevesini, ifade özgürlüğü ve güvenlik bağlamında belirlenen ve hukuk çerçevesinde tespit edilen kurallar belirlemektedir. İnternet kullanırken muhtemel hukuki sorunlar yaşanması durumunda bilişim hukuku devreye girmektedir.

Bilgi Teknolojisi Hukuku ise, bilgisayar programlarının dağıtımı konusundaki hükümler ile dijital hale getirilmiş bili hükümlerini içermektedir. Bilişim hukuku; bilgi paylaşımları, alışveriş esnasında bilginin korunması ve e-ticaret denilen online alışverişlerdeki düzenlemeleri kapsamaktadır.
 

Benzer konular

Üst Alt