Neler yeni

Hoşgeldiniz ! Wmaster Forum | Dünyan'ın En iyi Webmaster Paylaşım Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Google Analytics

Okey oyna

Master

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
11 May 2022
155
3
18
Google Analytics
Google Adwords hesabınızla Google Analytics hesabınızı bağlayabilirsiniz. Bu bilgiler ışığınad web sitenizin trafiğini, satışların ne kadarının Adwords’den geldiğini ölçebilirsiniz. Hemen çıkma oranı, yeni oturum yüzdesi gibi değerler ölçülebilir. Analytics verilerini kullanarak Adwords reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz.
Yatırım Getirisini Hesaplama
İyi bir reklam için yatırım getirisi ivmesi düzgün olmalıdır. YG ölçümlemesi yaparak Adwords reklamlarından ne kadar kazandığınızı öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler başarılı kampanyaları başarısız kampanyalardan ayırabilir.
atırım Getisi Hesabı: YG= Gelir – Satılan ürünlerin maaliyeti/ satılan ürünlerin maaliyeti şeklinde yapılır.
Örnek vermek gerekirse: Maaliyeti 100 TL olan ve 200 TL’ye satılan bir ürün olduğunu düşünelim. Adwords’de reklamınızı yayınlayarak bu üründen 6 tane sattığımızda toplam 1200 TL getirisi olur. Maaliyet de 200 TL ise buna göre %50 yatırım getirisi olcaktır.
(1200 TL – (600 TL + 200 TL))/(600 TL + 200 TL) = %50
 
Üst Alt