Neler yeni

Hoşgeldiniz ! Wmaster Forum | Dünyan'ın En iyi Webmaster Paylaşım Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Tiktok Popülaritesi nasıl arttı

Okey oyna

Master

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
11 May 2022
119
2
18
Popülaritesi nasıl arttı

TikTok uygulamasının lansmanından bu yana popülaritesi muazzam bir şekilde artıyor. Ekim 2018'de dünya genelinde Apple Store'da en çok indirilen fotoğraf ve video uygulamasıydı. Uygulamanın aylık 500 milyonun üzerinde aktif kullanıcıyı bir araya getirdiği ve 80 milyondan fazla indirildiği en popüler ülke ABD olduğu bildiriliyor. TikTok uygulamasının popülaritesindeki artışın arkasındaki temel nedenlerden bazıları şunlardır:

Ünlü Onayları

Uygulama, uygulamanın popülaritesini artırmaya yardımcı olan Jimmy Fallon gibi birçok ünlü tarafından beğenildi ve kullanıldı. Uygulama, çeşitli bölgelerde, uygulamayı yerel izleyicilere tanıtan birkaç ünlüyle ortaklık kurdu. Jimmy Fallon'ın uygulamaya olan ilgisi doğal olarak başladı, ancak daha sonra ücretli bir ortaklık yoluyla uygulama tarafından sermayelendirildi. Kasım 2018'de Jimmy Fallon, programında bir "meydan okuma" bölümü başlattı ve TikTok'u meydan okuma için bir platform olarak kullandı. İzleyicilerini #TumbleweedChallenge'a katılmaya ve kendilerinin bir tumbleweed gibi yuvarlandıklarını TikTok'ta yayınlamaya çağırdı. TV sunucusu, bu trendi başlatmak için mücadeleyi üstlendi. Tik Tok uygulamasının diğer bölgelerde de ünlü ortaklıkları var. Uygulama Japonya'da piyasaya sürüldüğünde Kinoshita Yukina, Kyary Pamyu Pamyu ve Watanabe Naomi gibi ünlüleri destekledi. TikTok, Tayland'da sosyal medya ünlüsü Kaykai Salaider ve Hindistan'da Aashika Bhatia ile işbirliği yaptı. Ünlü ortaklıklar, TikTok'un coğrafi genişleme stratejisinde önemli bir taktik olmuştur. Uygulama, platformda ilgi uyandırmak ve viral içerik oluşturmak için ünlüleri ve sosyal medya fenomenlerini kullanır. Bu ünlüler yalnızca TikTok'ta içerik yayınlamakla kalmıyor, aynı zamanda diğer sosyal medya kanallarında TikTok'u tanıtıyor.
 

Benzer konular

Üst Alt